Connect with us

aktuality

Starosta Růžička předal tradiční dar Vsetínské nemocnici

Publikováno

Chladící gely, masti, hygienické potřeby a inkontinenční pomůcky za dvacet tisíc korun předal starosta Vsetína Jiří Růžička oddělení následné péče Vsetínské nemocnice. Zároveň poděkoval za péči, kterou v těchto náročných časech zdravotníci poskytují, a popřál klidné vánoční svátky.

„Velmi si vážím pracovního nasazení personálu Vsetínské nemocnice a děkuji za prvotřídní péči o pacienty. Osobně přeji všem zdravotníkům hodně sil v této zběsilé době, a ze srdce věřím, že se situace kolem koronavirové pandemie brzy uklidní,“ řekl starosta Růžička.
„Moc děkujeme za dárky a jsme velmi vděční, že máme podporu nejen vedení nemocnice, ale také města i v těchto složitých časech,“ poděkovala primářka oddělení následné péče Zuzana Vojtěchová.
Předání daru oddělení následné péče v adventní době je tradiční, letos snad ještě více symbolické než v letech předchozích. Také oddělení následné péče se nyní stará o covidové pacienty. „Nárůst počtu nemocných se v posledních dnech zpomalil, ale pořád jsme velmi opatrní,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Prousková.
Aktuálně je v nemocnici hospitalizováno 56 pacientů s Covid-19, z toho 8 na jednotce intenzivní péče. V prvních prosincových dnech byl přitom počet hospitalizovaných s Covid-19 bezmála dvojnásobný: překročil stovku a nemocnice byla na hranici svých kapacit.

NEJČSTENĚJŠÍ