Connect with us

aktuality

Městu Vizovice se nelíbí Koncepce kolejové dopravy, kterou navrhl Zlínský kraj

Publikováno

Vizovice_městský_úřad

Na konci ledna letošního roku radní Zlínského kraje schválili koncepci kolejové dopravy, která se mimo jiné zabývá také prodloužením železnice z Vizovic do Vsetína. Představitelé města Vizovice tuto koncepci připomínkovali a požadovali změny. Zlínský kraj jejich připomínku nerespektoval.

Místostarostka Vizovic Alena Hanáková k situaci řekla: „Navržená trať Vizovice – Valašská Polanka významně ovlivňuje krajinný ráz Vizovických vrchů. Vzhledem k tomu, kolik kopců, zeleně a lesů Vizovice obklopuje, a k možnému bourání některých domů a objektů, nemůžeme s takovým řešením souhlasit. Napříč politickým spektrem jsme v tomto zajedno již několik let.“

Investice do koncepce železniční dopravy Zlínského kraje počítá se 16 miliony korun, které by byly použité i na stavbu tunelů. Zlínský kraj si od koncepce slibuje zavedení konkurenceschopně nákladní železniční dopravy v kraji. Přitom dokončení trati z Vizovic do Valašské Polanky bylo plánované již za první republiky Tomášem Baťou. S největší pravděpodobností zůstane trať na papíře ještě dlouho. Místní obyvatelé však kvůli stavební uzávěře nebudou moci volně nakládat se svými pozemky. Hlavně zde nesmějí vznikat stavby, které by překážely budoucímu využití.

Alena Hanáková doplnila, že na projednání stostránkového dokumentu se zastupiteli města Vizovice měli pouhé čtyři dny, což je opravdu hodně málo na to, o jak důležitý dokument se jednalo.

NEJČSTENĚJŠÍ