Connect with us

aktuality

Na udělení medaile ministerstva školství navrhuje Zlínský kraj Evu Čapkovou z Vizovic

Publikováno

Krajská rada Zlínského kraje vyjádřila souhlas s podáním návrhu na udělení stříbrné Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v prvním stupni Mgr. Evě Čapkové, ředitelce Dětského domova a Základní školy Vizovice.

Medaile se uděluje zpravidla u příležitosti Dne učitelů 28. března. Paní ředitelka Čapková podmínky po všech stránkách maximálně splňuje a je tedy velmi vhodným kandidátem na ocenění.

Paní Eva Čapková, ředitelka Dětského domova a Základní školy Vizovice, působí ve školství od roku 1983, nejdříve jako vychovatelka v dětském domově, učitelka a od roku 2003 jako ředitelka organizace, která sdružuje dětský domov a základní školu vzdělávající žáky s lehkým mentálním postižením, více vadami či autismem.

Za léta působení ve funkci ředitelky se jí podařilo nejen celkově rekonstruovat budovu dětského domova, ale také dále průběžně zkvalitňovat život dětí v domově. Bylo vybudováno sportovní hřiště, outdoorový areál, revitalizována zahrada. Snahou paní ředitelky je vytvořit pro děti prostředí, které se v maximální možné míře přibližuje běžné rodině.

NEJČSTENĚJŠÍ