Connect with us

aktuality

Hygienická pravidla k další vlně rozvolňování od 25. května představilo ministerstvo zdravotnictví

Publikováno

Od 25. května budou otevřeny další provozy, jako jsou vnitřní prostory stravovacích provozů, hotelů, kempů a dalších ubytovacích zařízení. Otevírají se také vnitřní prostory hradů a zámků, zoologických a dendrologických zahrad nebo koupaliště. Konat se budou moci hromadné akce až pro 300 osob. Povoleny budou také návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízení.

Vnitřní provoz restaurací bude otevřen pouze do 23 hodin. Mezi 23. až 6. hodinou ranní může fungovat jen výdejní okénko, služba s sebou či rozvoz. Stravování bude umožněné také v rámci nákupních center, budou však omezené odpočinkové zóny a dětské koutky či další místa, kde by mohlo docházet ke shlukování lidí.

Otevřené budou také služby poskytující piercing a tetování. Při sportovních aktivitách se již budou moci využívat sprchy, šatny a umývárny. Je však vhodné se zde zdržovat co nejméně.

Nadále platí, že rouška se musí nosit ve všech vnitřních prostorech, v MHD nebo venku, jestliže se budeme nacházet v bezprostřední blízkosti dalších osob, mimo členů jedné domácnosti.

Za specifických podmínek budou dovoleny návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Od 27. června bude možné jet na tábory, kde je nutné klást důraz na dodržování pravidel osobní a provozní hygieny – dezinfekce a mytí rukou mýdlem, denní úklid, větrání všech provozních i ubytovacích prostor a dezinfekce celého tábora vždy před dalším turnusem. Pro tábory v pevných objektech a chatkách je stanovený maximální počet 300 osob. Účastníci tábora budou muset s sebou mít prohlášení o bezinfekčnosti a lékařský posudek o zdravotní způsobilosti.

NEJČSTENĚJŠÍ