Connect with us

aktuality

Chráněná dílna v Liptále na Vsetínsku ušila zdarma roušky pro celou obec

Publikováno

šití roušek

Ještě před týdnem vyráběli pracovníci v chráněné dílně výtvarné potřeby pro předškoláky a školáky, tvořili dekorace či šili povlečení pro děti do mateřských školek. V úterý se pustili do šití roušek. Do pátku chtěli vyrobit na patnáct set těchto ochranných prostředků a věnovat je zdarma obyvatelům obce.

Jednatel společnosti Dapp-CHPM Tomáš Kampf k tomu řekl: „Máme výrobní kapacity, materiál i zaměstnance z obce Liptál, kde naše výrobní prostory sídlí. Pokud jsou roušky potřeba, proč je tedy neušít.“

V chráněné dílně začali na výrobě roušek pracovat nejprve čtyři pracovníci. Pak přišly problémy s elektřinou. Na druhý den se již do šití roušek zapojilo šest lidí a v pátek se přidali další dva pracovníci. „Jedna šička zvládne vyrobit za hodinu dvacet roušek,“ dodal Tomáš Kampf.

Roušky po částech přebíral během týdne starosta Liptálu Milan Daňa. „Roušky rozdáváme mezi občany Liptálu. První kusy šly na poštu, do obchodů, do místní kuchyně – tedy všude tam, kde je kontakt s lidmi. Postupně se dostane na všechny naše obyvatele,“ dodal starosta Daňa.

Od chráněné dílny je to záslužný počin a my jsme za to rádi. Doba je těžká a roušky nejsou, nebo se prodávají za sedmdesát korun. Pokud bychom měli zásobit celou vesnici, stálo by to na sto tisíc korun. Takto máme kvalitní bavlněné roušky zdarma, které jsou dvojité i na vložení filtru nebo kapesníku,“ poděkoval starosta valašské obce.

Zaměstnanci chráněné dílny Dapp-CHPM ve výrobě roušek budou pokračovat. Jednatel Tomáš Kampf dodal: „Materiálu máme asi na deset tisíc roušek. Budeme je nadále vyrábět a nabízet i do dalších vesnic, tam už ovšem za úhradu.“

NEJČSTENĚJŠÍ