Connect with us

aktuality

Liptál u Vsetína: Opilec ujel z místa nehody. Dojel až do Luhačovic, kde ho zastavila policie

Publikováno

Nouzový stav jako by ponoukal řidiče k tomu, aby více než kdy jindy konzumovali alkohol před jízdou. Tak tomu bylo totiž i u řidiče, který v pondělí před čtvrtou hodinou odpolední způsobil dopravní nehodu v Liptále na Vsetínsku. Narazil zde se svým vozidlem značky Volkswagen do plotu a poštovní schránky u domu a z místa nehody ujel.

Událost policii nahlásil svědek. Policisté pak přes operační středisko dali o dopravní nehodě vědět všem hlídkách v terénu. Za hodinu byl až v Luhačovicích řidič hlídkou zastavený a zároveň byla u něho provedena dechová zkouška, která zjistila 2,24 promile. Nyní je čtyřiatřicetiletý řidič podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do jednoho roku.

Podle mluvčí policie Lenky Javorkové se řidiči ve Zlínském kraji dopouštějí více nehod pod vlivem alkoholu. Za období nouzového stavu jich bylo ji 26, přičemž naměřená hodnota alkoholu se pohybovala okolo 1,5 promile. Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu měl 16. dubna řidič-cizinec ve Fordu Tranzit. Ten měl v dechu dokonce 3,71 promile a bylo velké štěstí, že při nehodě nebyl nikdo zraněný.

NEJČSTENĚJŠÍ