Connect with us

aktuality

Arriva zavádí ve vlacích manipulační poplatek. Jízdenku si kupte raději v pokladně

Publikováno

1. březen bude pro cestující, kteří využívají osobní vlaky společnosti Arriva, znamenat změnu v odbavení. Tou bude manipulační poplatek, který zaplatí cestující, jenž si koupí jízdenku ve vlaku u stevarda. Výhodnější tak bude koupě jízdenky ve stanici v přepážce, je-li pokladna otevřená.

Ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka k tomu dodal: „Na tratě jsme s vlaky vyjeli v polovině prosince loňského roku, a protože jsme neměli v úmyslu našim pasažérům komplikovat cestování, neřešili jsme, kde si jízdenku koupili. V našich vlacích jsme nechali koupi jízdenky bez přirážky. V některých vlakových stanicích už máme své pokladny. Chceme, aby si cestující kupovali jízdenku v nich a nikoliv ve vlaku. Takže jsme přistoupili k od 1. března 2020 ke změně. Zavedli jsme ve vlacích manipulační poplatek za nákup jízdenky ve vlaku, když si ji cestující mohl koupit dopředu na pokladně.“

Přirážka bude ve výši 40 Kč

Manipulační přirážku nebudou muset cestující hradit v případech, kdy je odbavení cestujících ve stanicích s otevřenou pokladnou bez manipulační přirážky umožněné právními předpisy. Týká se to například držitelů průkazů ZTP a ZTP/P nebo cestujícího, jenž přestupuje z vlaku jiného dopravce a pro předchozí úsek cesty se prokáže jízdenkou tohoto dopravce.

Na vlakových tratích na Zlínsku je dle Tarifu Zlínského kraje manipulační přirážka ve výši 40 Kč. Bude připočtena k jízdnému, když cestující nastoupí ve stanicích v době, kdy jsou pokladny otevřené. Změna se bude týkat stanic:

  • Vsetín
  • Veselí nad Moravou
  • Valašské Meziříčí
  • Uherský Brod
  • Uherské Hradiště
  • Staré Město u Uherského Hradiště
  • Luhačovice, Kunovice
  • Horní Lideč
  • Bylnice.

Pochopitelně v situaci, kdy je pokladna zavřená, tento poplatek cestující neplatí. K cestujícím budeme vstřícní a zpočátku jim nové podmínky vysvětlíme. Naši stevardi jsou připravení cestující upozorňovat na to, že v nástupní stanici je otevřená pokladna, v níž si mohou jízdenku koupit bez přirážky,“ vysvětlil Jiří Nálevka.

Dětská jízdenka s vlakem Arriváčkem

Pro nejmenší cestovatele společnost Arriva připravila sérii dětských jízdenek s vlakem Arriváčkem. Je k dostání u stevardů a na pokladnách. „Doma si pak budou moci děti na zadní straně jízdenky vybarvit obrázek, vyluštit křížovku nebo se projít bludištěm,“ dodal ředitel společnosti Arriva Jiří Nálevka. „Vyšli jsme tak vstříc rodičům, kteří si takovou jízdenku pro své malé děti žádali.“

NEJČSTENĚJŠÍ