Connect with us

aktuality

Při objíždění kamionu havaroval linkový autobus v Újezdu na Zlínsku. Skončil v příkopu

Publikováno

V Újezdu na Zlínsku na silnici třetí třídy sjel autobus do příkopu, když objížděl kamion. Při nehodě se naštěstí nikomu ze sedmi cestujících nic nestalo. Okolnosti události vyšetřují policisté, místo bylo průjezdné bez omezení.

Policejní mluvčí Petr Jaroš k tomu řekl: „Nehoda autobusu se přihodila před sedmou hodinou ranní. V kopci zůstal na silnici stát kamion, který chtěl linkový autobus objet. Přitom sjel do příkopu.“ Komunikace byla tou dobou bez sněhu.

Řidič autobusu se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. S vyproštěním havarovaného autobusu pomáhali hasiči s využitím těžké techniky. Autobus byl vyproštěný okolo deváté hodiny dopoledne.

Noční vydatné sněžení opět potrápilo řidiče na Zlínsku. Silnice jsou zde sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Vsetínsku leží na komunikacích rozbředlý sníh, ostatní silnice v nižších polohách ošetřené chemickým posypem a díky tomu holé a mokré.

Nová vrstva sněhu však pokrývá silnice ve vyšších polohách, jsou upravovány pluhy a silničáři se zároveň starají také o posyp, uvádí se v aktuálních informacích Ředitelství silnic a dálnic.

NEJČSTENĚJŠÍ