Connect with us

aktuality

Vyšší ochranná skla pro zlepšení bezpečnosti na Lapači

Publikováno

 

Ochranná skla na mantinelech Vsetínského zimního stadionu Na Lapači nyní splňují platné normy a také zajistily větší bezpečnost pro diváky hokejových utkání. Město do nich vložilo něco málo pod 600 tisíc korun.

Až donedávna měly nadstavby mantinelů na delších stranách 0,9 metru na výšku, na střídačkách dokonce žádná. Nyní mají mantinely kluziště na dlouhých stranách výšku 1,8 metrů a za oběma brankami výška skla dosahuje 2,4 metru.

Původní nízké mantinely nevyhovovaly platným pravidlům pro nejvyšší hokejové soutěže. Aby hráči nemuseli hrát domácí zápasy na jiném stadionu, domácí klub VHK ROBE Vsetín tak musel každou sezonu 1. Chance ligy žádat o udělení výjimky. Díky zvýšení skel se toto žádání o výjimku již opakovat nebude, nyní Lapač vyhovuje i podmínkám pro soutěže mezinárodní.

,,Výměna proběhla během prvního únorového víkendu. Z městského rozpočtu jsme do ní investovali necelých 600 tisíc korun,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Podle starosty má zvýšení ochranných skel pozitivní vliv na bezpečnost diváku, o což jde v prvé řadě. Zlepší se také plynulost hry během hokejových zápasů.

V právě probíhající sezoně puk vystřelený či odražený od ledové plochy již zranil na deset fanoušků.„Případů, kdy puk vyletí mimo hrací plochu do hlediště, jistě ubude. A tím pádem i zranění diváků,“ ujišťuje Růžička. 

 

NEJČSTENĚJŠÍ