Connect with us

aktuality

Zloději ze zahraničí vykradli novinový stánek v Pitíně. Z místa činu utekli

Publikováno

Zloději ze zahraničí se rozhodli na Moravě přijít k nějakým financím skrze trestnou činnost. V pátek se muži ve věku 35 a 39 let domluvili a vyrazili směr obec Pitín. Zde jejich zrak přitáhl stánek s novinami.

V zadní části stánku udělali do stěny díru, kterou se jeden z mužů protáhl dovnitř. Mluvčí policistů Simona Kyšnerová k případu řekla: „Zatímco jeden komplic hlídal venku, druhý zatím do igelitky házel tabákové výrobky, které uvnitř našel. Když však jeho komplic zaslechl v okolí hluk, utekl pryč a svého kolegu zanechal svému osudu.“

Ve zmíněné obci právě končila taneční zábava, jíž se účastnili také hudebníci. Ti se stali aktéry poněkud kuriózní situace. V novinovém stánku totiž slyšeli nějaké zvuky, které je přilákaly se podívat, co se tam vlastně děje. Jaké bylo jejich překvapení, když jim z vytvořené díry někdo podával krabici se slovy: „Ber tu krabici.“ Jeden z hudebníků k díře přiskočil a krabici vytrhl zloději z rukou. O chvíli později se začal poberta z díry soukat ven a zažil poněkud nepříjemné překvapení, když místo komplice narazil na úplně cizí osoby. Zaskočen situací křikl na hudebníka, ať si krabici s cigaretami nechá, a utekl z místa činu pryč. Mluvčí policistů dodal, že muzikant se snažil zloděje dohonit. Ale nepodařilo se mu to, a tak hudebníci zavolali policisty, kteří začali po pachatelích ihned pátrat.

Muži, kteří se vloupali do novinového stánku, se ve vypůjčeném voze vydali směrem do zlínského okresu, kde je za krátkou dobu dopadli policisté ze Slavičína. V jejich automobilu našli nářadí, které zloději používali při krádežích. Oba pachatelé byli předáni do rukou kriminalistů z Uherského Hradiště. Bylo zjištěno, že muži se už v minulosti dopustili několika krádeží. Pod tíhou důkazů se ke vloupání přiznali. Byli obviněni z trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

NEJČSTENĚJŠÍ