Connect with us

aktuality

Muž chtěl zaplatit jízdenku falešnou dvoutisícovkou, skončil ve vazbě

Publikováno

V sobotu prvního týdne tohoto roku předložil muž pokladní falešnou dvoutisícikorunu. Chtěl s ní zaplatit za jízdenku na vlakové přepážce ve Valašském meziříčí. Pokladní si ale neplatné bankovky všimla a muž byl nucen z místa okamžitě odejít.

Případ vyšetřuje police, které se povedlo zjistit totožnost podezřelého muže. Ještě téhož dne jej našli, zadrželi a muž skončil ve vazbě.

Během vyšetřování tohoto trestného činu zjistila policie, že má za sebou mladý muž více trestných činů. Pětadvacetiletý mladík se podílel na několika krádežích a vloupáních. Po předložení důkazů se během výslechu k těmto činům přiznal.

„Vloupal se například do několika sklepních kójí, do budovy střediska volného času, kradl i na zahradách rodinných domů či v šatně tělocvičny. Škody, které způsobil, jsou v řádu desetitisíců korun,“ uvádí policejní mluvčí Petr Jaroš.

Muž nyní čelí obvinění ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Tyto činy mohou být potrestány odnětím svobody až do výše dvou let.

Vůči muži bylo stíhání z podobných skutků zahájeno už v minulosti. Z toho důvodu byl ze strany oddělení obecné kriminality policie ve Vsetíně podán návrh na vzetí do vazby. Vzhledem ke schválení tohoto návrhu je nyní podezřelý stíhaný vazebně a případem se dále zabývají krajští kriminalisté.

NEJČSTENĚJŠÍ