Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí se chystá na výrazná dopravní omezení od léta, řidiči budou muset počítat s novými pravidly na silnicích

Publikováno

Obyvatelé Valašského Meziříčí a řidiče, kteří tímto územím projíždějí, brzy čekají výrazná dopravní omezení. V letošním roce se připravuje oprava silnice A1/57, která spojuje hranice a Vsetín. Konkrétně se tato oprava týká dvou úseků.

První úsek začíná u kruhového objezdu u Tesca a končí u takzvané Turbo kruhové křižovatky, která je známá svým velkým kruháčem. Délka opravovaného úseku činí přibližně 500 metrů. Práce na tomto úseku by měly být zahájeny v červnu a plynule převedeny do druhé fáze, která měří 1,5 kilometru. Druhý úsek bude opravován zhruba od nemocnice až po železniční přejezd.

Opravy budou probíhat v letních a podzimních měsících roku 2024. Během těchto oprav bude vždy zachován jednosměrný provoz na daných úsecích, což znamená, že ačkoliv to přinese komplikace, bude umožněn plynulý pohyb dopravy.

Ředitelství silnic a dálnic směřuje tyto opravy na letní prázdninové měsíce, kdy je doprava méně intenzivní. Příští rok pak budou opravy silnice 1/57 pokračovat v ještě větším rozsahu, s očekávanými většími komplikacemi. Dopravní peklo se očekává v roce 2025, kdy je plánována oprava mostu, který je vidět na pozadí. Součástí této opravy bude i uzavření tří úseků silnice 1/57, a to od března do listopadu.

Valašské Meziříčí nezbývá než popřát řidičům hodně trpělivosti a pevné nervy, protože se blíží období náročných dopravních podmínek.

 

zdroj: regionalnitelevize, Robert Stržínek – starosta Valašské Meziříčí

Přidat komentář
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NEJČSTENĚJŠÍ

0
Would love your thoughts, please comment.x