Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Město nabízí živnostníkům pomoc ve výši 10 tisíc korun

Publikováno

Nouzový stav vyhlášený během koronavirové epidemie zavřel živnostníkům jejich maloobchodní prodejny i zakázal i poskytování služeb. Pro ty, kteří podnikají ve Valašském Meziříčí, má město zajímavou nabídku. Až do středy 6. května si mohou zájemci žádat o peněžitou pomoc ve výši 10 tisíc korun, kterou bude vyplácet radnice.

Starosta města Robert Stržínek k tomu dodal: „Koronavirová pandemie a vládní opatření se nepříjemně podepsaly na životech našich živnostníků. I když jejich ztráty, které vyvolaly uzavřené provozovny, by měl v první řadě kompenzovat stát, rozhodli jsme se, že jim pomůžeme i my.“

Valašsko-meziříčští radní se inspirovali pomocí Ostravy nebo Prostějova a vyhlásili mimořádnou formu peněžité pomoci místním živnostníkům. „Aby na pomoc dosáhli, budou muset živnostníci splnit dané podmínky – například musí dodržet limit celkového obratu a mít adresu sídla i provozovny na území města. Podpora bude ve výši 10 tisíc korun,“ dodal starosta.

V rozpočtu města je pro tuto situace vyčleněna částka ve výši 3 milionů korun. Řádně vyplněnou žádost o finanční příspěvek lze podávat od 23. dubna do 6. května, a to prostřednictvím datové schránky, poštou nebo vložením do schránky, která je umístěna před budovou MěÚ na ulici Soudní 1221. Využít lze i email a žádost poslat se zaručeným elektronickým podpisem.

O žádostech bude rada města průběžně rozhodovat a následně peníze vyplácet jednotlivých žadatelům.

NEJČSTENĚJŠÍ