Connect with us

aktuality

Férová snídaně v Rožnově pod Radhoštěm už v sobotu 9. května

Publikováno

Ani letos nebude chybět v Rožnově pod Radhoštěm zajímavá akce s názvem Férová snídaně. Jejím cílem je spojit lidi na podporu místních a fairtradových pěstitelů. Tradiční akce se uskuteční i v době koronavirové pandemie, jen její průběh se bude od loňské akce lišit – snídat se totiž bude 9. května doma.

V předchozích ročnících se lidé během férové snídaně scházeli na komunitním pikniku v parku nebo na náměstí. Místostarosta Jan Kučer řekl: „Akce se kvůli pandemii neruší. Přesně ve Světový den pro fair trade, který se každoročně slaví druhou květnovou sobotu, lidé budou moci posnídat doma se svou rodinou a blízkými.“

V loňském roce se na 193 místech republiky sešlo přes 8 tisíc zájemců o tuto akci. Letos mohou světový den lidé oslavit třeba tím, že si uvaří fairtradový čaj nebo kávu, upečou si bábovku s fairtradovým cukrem, dají si lokální produkty od místního farmáře nebo z vlastní zahrádky.

K akci se lze připojit i elektronicky a šířit tak povědomí o fairtrade pěstitelích. Na sociálních sítích mohou lidé využívat hashtag #SnidamFerove nebo si na profilovou fotografii na Facebooku přidat rámeček Snídáme férově.

Tuto akci pořádá v rámci své činnosti Místní agenda 21 a Zdravé město Rožnov pod Radhoštěm.

NEJČSTENĚJŠÍ