Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Květnová výzva Do práce na kole je v plném proudu

Publikováno

Registrace do výzvy „Do práce na kole“ je prodloužena až do 10. května pro týmy i jednotlivce. Do výzvy se za město Valašské Meziříčí zaregistrovalo už 24 organizací a 289 jednotlivců.

Celý květen do práce na kole, koloběžce nebo i pěší chůzí – tak tuto výzvu za svou přijímá po celé republice na tisíce účastníků. Cílem je šetřit životní prostředí, zlepšit kondici těch, kteří se výzvy účastní, a také pomoci se zlepšením infrastruktury v místě konání výzvy.

Letošní rok je v rámci výzvy „Do práce na kole“ poněkud jiný v tom, že lze zapisovat nejen bezmotorové cesty do zaměstnání, ale také zdravotní pohyb, a to doma i venku. V rámci startovného získá každý účastník tričko z biobavlny, které bude mít originální potisk. Ten mu zároveň poslouží i jako vstupenka na speciální akci „na triko“.

Pro účastníky výzvy „Do práce na kole“ připravilo město Valašské Meziříčí spoustu akcí „na triko“. Například po celý květen je možné se 7% slevou nakupovat v prodejně VALMEZBIKE na Svěrákově ulici. Muzejní a galerijní centrum nabízí dvě zajímavé výstavy se vstupem „na triko“ – Českoslovenští letci RAF 1940-1945 a Svět kostiček LEGO, kam lze zavítat od 12. do 17. května.

Organizátoři výzvy doufají, že v červnu bude možné zorganizovat závěrečnou akci v Loděnici. Pokud by to podmínky nedovolovaly, akce se uskuteční v pozdějším termínu.

NEJČSTENĚJŠÍ