Connect with us

aktuality

Už máte na zahradě pro ptáky pítko a koupaliště?

Publikováno

To, že na zahradách najdeme krmítko pro ptáčky, je běžnou věcí, nad kterou se nikdo nepodivuje. Pítko pro opeřence již tak samozřejmé není. Přitom je tak důležité. V horkých a suchých dnech ptáci potřebují zdroj vody. Stačí se podívat okolo sebe, že nikde nezavadíte o žádnou kaluž.

Když na svou zahradu pítko pro ptáky pořídíte, získáte zároveň zdroj zábavy. Zkuste chvíli ptáky pozorovat při tom, jak se ve vodě koupou a rochní. A jak jeden odhání druhého, aby se mohl namočit tentokrát on.

Jaké pítko vybrat?

Do pítka pro ptáky není třeba investovat velké peníze. Nemáte-li jich nazbyt, určitě opeřencům postačí i podmiska pod květináč s maximální hloubkou 5 až 8 cm, kterou naplníte vodou a postavíte na zahradu. Pak už jen se o ni pravidelně starat, dolévat vodu a jednou za týden ji vyčistit od řas a jiných nečistot.

Chcete-li však mít na své zahradě zajímavý prvek, pak si můžete koupit i designové pítko pro ptáky – keramické či z betonu. Kovová nejsou příliš vhodná, protože se teplem zahřívají.

Pítko umístěte na stinné místo. Slunce vodu kazí a odpařuje ji. V okolí pítka by neměly být keře, v nichž by se mohla schovávat kočka. Zato je vhodné, aby měli ptáci k dispozici stromy, na něž po koupeli zaletí vysušit si peří.

NEJČSTENĚJŠÍ