Connect with us

aktuality

Rožnov: Městské lesy vysázely na 120 tisíc stromků. Nyní nabízejí palivové dřevo za zvýhodněné ceny

Publikováno

Do konce dubna se podařilo pracovníkům Městských lesů Rožnov pod Radhoštěm zasadit více než 120 tisíc nových stromků na místech, která byla zasažena kůrovcovou kalamitou. V přírodě nyní nově porostou buky, duby, javory, modříny, jilmy a jedle.

Kromě toho Městské lesy přicházejí se zajímavou nabídkou občanům Rožnova a okolí – mohu si za zvýhodněnou cenu koupit palivové dříví.

Jednatel společnosti Městské lesy Rožnov Rostislav Polášek k tomu řekl: „Zasadit tolik stromků se nám podařilo i přesto, že jsme kvůli koronavirové pandemii museli zrušit výzvu široké veřejnosti o pomoc se zalesněním holin. Mohli jsme využít jen úplné minimum těch, kteří se na pomoc přihlásili. Mile nás překvapilo, kolik dobrovolníků se na sázení stromků hlásilo.“

Od 1. května společnost Městské lesy Rožnov obnovila výrobu štípaného dřeva. Akční nabídka počítá s prodejem smrkového dřeva v různých délkách (1 m, polínka 30 až 50 cm aj.). Bližší informace k ní je možné najít na Facebooku společnosti nebo na jejím webu. Informace podá také její jednatel na telefonním čísle 739 247 830.

NEJČSTENĚJŠÍ