Connect with us

aktuality

Stavba Palačovské spojky začne příští rok a obchvatu nejdřív v roce 2026

Publikováno

Ředitel Správy Zlín ŘSD ČR Karel Chudárek informoval valašskomeziříčské zastupitele o důležitých dopravních stavbách, na kterých se pracuje v našem regionu. Podle jeho slov by se město mohlo dočkat obchvatu nejdřív mezi lety 2029 až 2030.

Obchvat je pro Valašské Meziříčí nesmírně důležitý. Za vedení radnice vyvíjíme neustálý tlak na zahájení stavebních prací. Bohužel se ale každý rok od ŘSD dozvídáme, že se zahájení stavby posouvá. Proto jsme pozvali ředitele zlínské správy, aby nás informoval o aktuálním stavu, uvedl starosta Robert Stržínek.

ŘSD aktuálně dokončuje projektové práce na podobě dvoupruhového obchvatu s náklady bezmála 4 miliardy Kč a délkou 6 km. Od roku 2020 máme podánu žádost o územní rozhodnutí a věříme, že vydáno bude v příštím roce. Následovat bude výkup pozemků s tím, že mezi lety 2026 až 2027 bychom chtěli zahájit stavební práce. Za tři roky poté bychom se měli projet po novém obchvatu, nastínil přípravu projektu Karel Chudárek, ředitel Správy Zlín ŘSD ČR a pokračoval: V přípravě nás dosud nejvíce zdržela protipovodňová opatření v Jarcové a Poličné, kde jsme vedli složitá jednání mimo jiné s Povodím Moravy. Příprava projektu obchvatu města Valašské Meziříčí však pokračuje.“

ŘSD letos nechalo také provést archeologický průzkum a další přípravné práce na důležité stavbě tzv. Palačovské spojky. Momentálně čekáme na výsledek výběrového řízení na dodavatele celé stavby dlouhé 5,2 kilometru s projektovanými náklady 2,5 miliardy korun. Na jaře příštího roku bychom chtěli začít stavět a v roce 2025 by měla být tato komunikace uvedena do provozu, řekl Karel Chudárek.

NEJČSTENĚJŠÍ