Connect with us

aktuality

Rožnov pod Radhoštěm: Radnici zajímá názor občanů na používání zábavní pyrotechniky

Publikováno

Vedení města obyvatele Rožnova pod Radhoštěm vyzývá občany anketou, aby vyjádřili svůj názor na používání zábavné pyrotechniky. Hlavním cílem ankety je sběr názorů a připomínek od široké veřejnosti k danému tématu. Na základě toho by se pak mohlo vyhodnotit případné omezení, celkový zákaz či zákaz s výjimkou na Silvestra. Anketu je možné vyplnit až do 5. února 2021.

Radnice se tématem omezení používání pyrotechniky ve městě zabývá již delší dobu i na základě podnětů občanů, a nyní se rozhodla požádat o vyjádření názoru širší veřejnost.

Anketa obsahuje 10 otázek, které jsou zaměřeny na osobní postoj občanů k ohňostrojům, ať už k jejich světelným efektům, které má mnoho lidí rádo, ale také k negativním dopadům na zdraví společnosti.

Současně umožňuje vyplnit odpověď i lidem, pro něž jsou ohňostroje součástí zaměstnání. Týká se to například hoteliérů, kteří ohňostroje využívají při pořádání oslav ve svých hotelech.

„S koncem loňského roku a začátkem toho letošního se na nás začalo obracet více občanů s otázkou omezení ohňostrojů ve městě. Problémem nejsou ani tak ohňostroje na Silvestra, jak to, že jsou odpalovány po téměř celý prosinec, kdy se zejména na sídlištích cítí lidé opakovaně obtěžováni a stěžují si i na nepřiměřený stres svých dětí nebo domácích mazlíčků. Chceme znát názor co nejvíce lidí, ať už obyvatel ze sídlišť, tak i lidí bydlících v rodinných domech. Zároveň doufáme, že se zapojí i lidé, kteří třeba ke svému podnikání ohňostroje využívají, tak abychom mohli při vyhodnocování zvážit názory obou stran,“ uvedla místostarostka Kristýna Kosová.

Anketa je anonymní a dostupná online na odkazu https://bit.ly/3bQptIU. Obyvatelé Rožnova mají možnost vyjádřit se k danému tématu do 5. února 2021.

NEJČSTENĚJŠÍ