Connect with us

aktuality

Vsetínská nemocnice má nedostatek zdravotnického personálu. Sanitáře si vzdělává on-line

Publikováno

Dvanáct nových zdravotníků úspěšně dokončilo speciálně organizovaný sanitářský kurz ve Vsetínské nemocnici. Ta kurz připravila ve spolupráci se vsetínskou zdravotnickou školou.

Kurz nemocnice nabídla lidem, kteří projevili zájem pomáhat v době pandemie v nemocničním provozu, ale chybělo jim zdravotnické vzdělání. Sanitářský kurz byl zahájen na začátku prosince, teoretická příprava probíhala vzhledem k epidemiologické situaci většinou distančně v on-line režimu, praktická samozřejmě přímo na nemocničních odděleních. U závěrečných zkoušek uspěli všichni uchazeči a třetina z nich už v těchto dnech dokonce nastoupila do Vsetínské nemocnice.

Zdravotnické zařízení pořádá ve Vsetíně prezenční výuku sanitářských kurzů pravidelně čtyřikrát do roka. Na žádost nemocnice a vzhledem k probíhající pandemii tentokrát Ministerstvo zdravotnictví ČR akceptovalo distanční formu výuky.

Věra Prousková, ředitelka Vsetínské nemocnice, sdělila: V průběhu celého období pandemie koronaviru se stejně jako i jiné nemocnice ze všeho nejvíce potýkáme s nedostatkem zdravotnického personálu. Řada lidí zvenčí nám sice nabízí svou pomoc, ale legislativně narážíme na to, že dobrovolníky bez zdravotnického vzdělání do provozu na odděleních zapojit nemůžeme. Cílem kurzu bylo těmto lidem nabídnout možnost získat alespoň základní zdravotnickou kvalifikaci.“

 

NEJČSTENĚJŠÍ