Connect with us

aktuality

První úsek Cyklostezky Rokytenka v Rokytné otevřen

Publikováno

Ve středu 3. června byl zpřístupněný dvousetmetrový úsek Cyklostezky Rokytenka. Budou ho moci využívat cyklisté, chodci i in-line bruslaři.

Stavba cyklostezky započala už v červnu loňského roku, a to v úseku od radaru pro měření rychlosti nedaleko prodejny potravin v Rokytnici až po odbočku do průmyslového areálu společnosti Kotrla. Prakticky veškeré práce se stihly dokončit ještě v loňském roce až na finální protiskluzový nátěr. Zde bylo třeba počkat na lepší klimatické podmínky až s příchodem jarního počasí.

Realizace tohoto úseku cyklostezky vyšla na 3,9 milionu korun bez DPH. Téměř jednu polovinu přitom stála stavba mostu přes Janišovský potok. Ze Státního fondu dopravní infrastruktury bude použita dotace ve výši 2,1 milionu korun.

V plánu má vsetínská radnice ještě dvě etapy cyklostezky, jež povedou až na hranici katastru obce Lhota u Vsetína. Náročnější bude druhá etapa – její pětisetmetrový úsek by měl být z 90 % vedený po nově vybudované ocelové konstrukci na betonových podpěrách. Stavět by se mělo začít v roce 2022.

NEJČSTENĚJŠÍ