První případ nákazy koronavirem na Valašsku. Žena z Rožnova pod Radhoštěm je v karanténě.

Počet nakažených koronavirem v Česku roste. Další případ potvrdili dnes u 42 leté  ženy z Rožnova pod Radhoštěm. 

Žena se vrátila 7.3. z lyžování v Itálii, město Trident (Trento).

“Žena neměla téměř žádné příznaky. Ale tím, že se vracela právě sedmého března, spadla do kategorie lidí, kteří měli nařízenou karanténu. Proto jí byl udělán odběr. Tento odběr vyšel pozitivně,“ sdělil hejtman Jiří Čunek.

Žena je v domácím ošetřování.

Z nemocnic ve Zlínském kraji vyjeli zdravotníci jen v neděli udělat odběry celkem dvacetkrát. Proto se také povedlo zachytit první případ nákazy v kraji.

Rožnovská radnice a její vedení situaci sleduje

„Budeme se obratem kontaktovat s nadřízeným orgánem tedy Zlínským krajem a také s hygieniky, jestli je v tomto případě z naší strany potřeba jakékoliv součinnosti. Pokud bude součinnost potřeba, samozřejmě jsme připravení jí v maximální míře poskytnout,” ujistil místostarosta města Kučera.

Vyzval obyvatele města pod Radhoštěm,aby zůstali klidní. ,,Samozřejmě je na místě opatrnost, ale především je potřeba zachovat klid,“ řekl Kučera.

V souvislosti s koncem prázdnin a návraty z dovolených hlavně z Itálie radnice zjišťuje počty dětí a učitelů, kterých se v Rožnově dotýká nařízená karanténa.

Valašské Meziříčí již má k dispozici takovou statistiku. Z výše uvedených důvodů je v karanténě pět pedagogů, dva nepedagogičtí pracovníci a dvacet tři žáků.

Školy jsou nadále v provozu.

 

 

Sledujte nás

Komentáře