Connect with us

aktuality

Program COVID – Nájemné má notifikaci Evropské komise, ministerstvo začne proplácet žádosti podnikatelům

Publikováno

Program, kterým stát pomáhá podnikatelům s nájemným, Česká republika úspěšně notifikovala u Evropské komise. Ministerstvo průmyslu a obchodu tak může začít proplácet žádosti. V druhé výzvě programu COVID Nájemné je možné žádat až do 21. ledna 2021, a to elektronicky přes informační systém dostupný na webu www.mpo.cz.

Teď, když jsme získali potvrzení Evropské komise, začneme okamžitě podnikatelům posílat peníze,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává:Prostřednictvím programu do značné míry kompenzujeme klíčové náklady spojené s chodem uzavřených provozoven.“

Stát ve druhé výzvě přispívá za červenec, srpen a září 50 procent. Na program jsou vyčleněny tři miliardy korun. V nově výzvě už neplatí podmínka dokládat slevu od pronajímatele. Stále ale platí, že při podání žádosti musí podnikatel doložit uhrazení alespoň poloviny nájmu. Maximální částka, kterou může jeden žadatel na všechny své provozovny získat, činí deset milionů korun.

Zájem podnikatelů je velký, v programu k dnešnímu dni evidujeme 11 314 žádostí v celkové částce požadované dotace 1 229 332 015 Kč,“ dodává náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro EU a zahraniční obchod Martina Tauberová.

Vše potřebné je k dispozici na adrese www.mpo.cz/najemne. Nejčastější otázky a odpovědi k celému programu najdete na portále BusinessInfo.cz.

NEJČSTENĚJŠÍ