Connect with us

aktuality

Na Vsetíně dezinfikovali veřejná prostranství

Publikováno

Všechny autobusové zastávky, vlakové a autobusové nádraží, a také například veřejná prostranství v centru města včetně Panské zahrady zvládli za třetí listopadový podvečer dezinfekcí ošetřit vsetínští dobrovolní hasiči z Jasenky a ze Semetína. Radnice k tomuto kroku přistoupila ve snaze zabránit růstu počtu nakažených koronavirem ve Vsetíně.

„Epidemiologická situace není na Vsetíně příznivá, proto jsme se rozhodli situaci aktivně řešit a přistoupit k dezinfekci veřejných ploch. Od Krajského úřadu Zlínského kraje jsme získali celkem 500 litrů dezinfekce. V úterý se spotřebovalo 100 litrů, takže máme ještě zásobu na další očistu veřejných prostranství,“ sdělil starosta Jiří Růžička.
„S dezinfikováním jsme začali v 18 hodin na autobusovém a vlakovém nádraží, poté i v dalších místech centra města. Následně jsme se přesunuli do sídlišť a průmyslových zón bývalé Zbrojovky a na Bobrky. Během tří hodin jsme vydezinfikovali více než 50 laviček, 8 parkovacích automatů, 6 poštovních schránek, více než 20 zastávek a desítky odpadkových košů a zábradlí. Ve 21 hodin jsme měli hotovo,“ popsala místostarostka Simona Hlaváčová, která se čištění veřejných míst zúčastnila.
„Chtěl bych dobrovolným hasičům za jejich práci a nasazení poděkovat, tento úkol zvládli pečlivě a rychle,“ uzavřel starosta Růžička.
Jana Raszková, tisková mluvčí, tel. 733 784 006

NEJČSTENĚJŠÍ