Connect with us

aktuality

Rozhovor s majitelkou Nelou Adamcovou, která otevřela první stylové pánské holičství ve Vsetíně

Publikováno

Nela Adamcová je zakladatelkou prvního stylového pánského holičství ve Vsetíně. Přečtěte si rozhovor  jaké byly její začátky založení holičství Barbershopnela, jak probíhá střih a co můžete od její práce očekávat.

Chtěla jsi odjakživa stříhat a věnovat se tomuto oboru? Jaké byly tvé začátky?

Vlastně ano. Už od čtvrté třídy jsem si malovala účesy a snila o tom, že budu česat avantgardně modelky na molo před přehlídkou. Po základní škole jsem si však chtěla především udělat maturitu, a proto jsem zvolila průmyslovou školu, konkrétně obor výpočetní technika. Přišlo mi to jako dobrá varianta do budoucnosti a hlavně jsem věděla, že pokud budu chtít i po studiu dělat kadeřnici, stačí mi rekvalifikace. A to se splnilo.

Než sis založila první stylové pánské holičství ve Vsetíně (Barbershopnela), měla jsi už nějaké zkušenosti?

Na založení pánského holičství jsem se chystala zhruba rok. Během tohoto období jsem sbírala všemožné inspirace, chodila jsem také na školení a dívala jsem se kolem sebe, převážně tedy na Instagram a Youtube. Na těchto kanálech jsem studovala postupy práce. Do toho všeho se mi naskytlo stále více příležitostí k tréninku na živých modelech, kteří chodili k nám do koupelny.

Co tě vedlo k založení Barbershopnela?

Do tohoto typu úpravy jsem se ihned zamilovala a navíc jsem věděla, že u nás ve Vsetíně něco takového chybí. Místo s dobrým servisem, navíc individuálním přístupem, kde si klient chodí odpočinout a zarelaxovat. Proto jsem tedy zvolila takový přístup, kde mám prostor s klientem pracovat i dlouhodobě, dát si čas na budování jeho stylu a hlavně jsem chtěla docílit toho, aby mužům bylo dané místo příjemné a pohodlné. Hlavně díky velké podpoře mého muže, který salón navrhoval a realizoval téměř sám tzv. na kolenu, by Barbershopnela zůstal jen v mé hlavě.

Tvůj kadeřnický salón, ve kterém pracuješ, je o dost rozdílnější oproti tomu klasickému. Je pravda, že si u tebe pánové mohou dát dokonce skleničku kvalitního rumu?

Jelikož jsme hlavně holičství, snažíme se dělat atmosféru příjemnou převážně pro muže. Řeči o make-upu a péči o nehty si necháváme s kolegyní na volné chvíle. S klienty se snažíme rozebírat všeobecná témata, například sport, jídlo či dobré pití, čímž se dostáváme k již zmíněným rumům. Občas se zúčastním nějaké degustace rumu, to však ze mě ještě nedělá odborníka. Nicméně se rozhodně považuji za fanouška tohoto druhu pití. I to je ten důvod, proč se naše sbírka rumů neustále rozšiřuje.

Jak u tebe probíhá klasický střih? Poskytuješ zákazníkům také masáž a umytí hlavy či odstranění chloupků?

S novým klientem to probíhá tzv. od dveří. Hned na začátku je třeba odhadnout styl, povahu a odvahu daného klienta. Poté následuje krátký rozhovor o klientově představě a následná domluva, jak by měl vypadat výsledek. Často se stává, že klienti vše nechají na nás, čímž nám projevují naprostou důvěru, která je pro nás samozřejmě velmi důležitá a jsem za ni vděčné.

Nejčastější postup je následovný: Nejprve umyjeme vlasy, poté následuje rozdělení hlavy na partie, které budeme stříhat. Pokud jsme klientovi ještě nenabídly občerstvení, pak se o to postaráme právě v tuto chvíli.

Klasické stříhání trvá asi 20 – 40 minut. Na přání pak upravujeme chloupky u obočí, uší či na krku. Poté přichází na řadu opět umývání od přebytečných vlasů, dále masáž hlavy s tonikem pro zdravý růst vlasů, poté foukání, styling a většinou i focení. Ideálně před i po. Někdy klientovi poradíme vhodné produkty do vlasů či vousů, které si mohou pořídit přímo u nás. A na konci už zbývá jen zaplatit. Prozatím buď hotově, nebo poukazy, které se u nás v poslední době rozšířily, neboť je ženy kupují svým polovičkám.

Jak často vyhledávají muži pánské holičství?

Většinou 2-3 týdny u vousů. Pár klientů však chodí na vousy každý týden, čímž jim úplně odpadá domácí péče. U vlasů je to přibližně 3-4 týdny.

Cestu si k tobě najdou i ti nejmenší. Chtějí spíše nějaký speciální účes svého idola, nebo to nechají na tobě?

Ano, i roční chlapci k nám chodí většinou spolu s tatínky, což je dobře. Brzy si tak zvyknou na strojek a nemají pak strach z holiče. Kluci přece jen musí holičství navštěvovat častěji než dívky, a tím si vychováváme budoucí generaci klientů. Často vidíme, jak si klouček spolu s tatínkem u nás užívají společně strávený čas.

Po nějaké době jsi musela svůj Barbershop rozšířit kvůli velké poptávce, kolik máš v této době členů?

Je to tak. Klienti hlavně díky kolegyni Katce velmi rychle přibývají. Ona je totiž velmi šikovná a velkou rychlostí roste i její zručnost a um. Navíc je to úžasný člověk, což je někdy to nejdůležitější. Rozhodně mám letos v plánu zkusit štěstí a najít dalšího člena/členku do týmu a sehnat větší prostor.

Co tě nejvíc na tvé práci baví?

Úplně všechno. Tato práce mi přináší svobodu v tom, co dělám. Můžu se rozhodovat ve věcech, tvořit a posouvat své limity. Dostane se mi také zpětné vazby od klientů. V této fázi mého života mě baví předávat své dovednosti a těšit se z pokroků a úspěchů mé kolegyně.

A teď trochu jiné téma. Čemu věnuješ svůj volný čas? Máš nějaké koníčky?

Většinu volného času trávím s rodinou a dětmi– synem a dcerou, kteří jsou ještě malí. Dále se věnuji sportu, snažím se totiž udržovat zdravá záda, a to cvičením. Miluji jízdu na kole, hlavně cross country, MTB, free ride, vyhledávám přírodní či upravené traily a poslední dobou jsem nadšená z gravel biku.

Děkuji ti za rozhovor a přeji ti, ať se daří a práce tě naplňuje.

I já děkuji.

Informace o střihu, objednávkách a náhledy proměn najdete na webové stránce Barbershopnela a taky facebookové stránce.

		

NEJČSTENĚJŠÍ