Connect with us

aktuality

Od pátku 15. ledna se mohou osoby starší 80 let registrovat k očkování proti covid-19

Publikováno

Ministerstvo zdravotnictví České republiky v pátek 15. ledna v 8:00 hodin spouští pro seniory nad 80 let nový centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19. Senioři se mohou hlásit přes web nebo telefonní linku 1221. S přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, ale také jejich praktičtí lékaři.

Způsob registrace k očkování proti covid-19

  • pomocí centrálního rezervačního systému na adrese: https://crs.uzis.cz/
  • s registrací mohou pomoct jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221

Systém podle zadaných údajů (např. věk, zdravotní stav) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování.

Zájemce o očkování nejprve na webu crs.uzis.cz při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde PIN kód pro potvrzení. Jedná se o bezpečnostní opatření proti neoprávněnému přihlašování ze strany robotických počítačových programů. Tento PIN zadá na web a teprve potom bude mít zpřístupněný formulář k vyplnění údajů o své osobě.

Přihlášený bude poté zadávat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a číslo a název své zdravotní pojišťovny, případě zaškrtne v nabídce své zdravotní problémy. Vybere také preferované místo, kde se chce nechat očkovat.

Centrální rezervační systém vychází ze zkušeností z plošného antigenního testování, jehož cílem je nabídnout zájemcům pohodlnou rezervaci termínů očkování a zároveň zpřístupnit rezervaci očkování v rámci jednotlivých krajů z jednoho místa

 

 

NEJČSTENĚJŠÍ