Connect with us

aktuality

Most na Bobrkách se otevřel dopravě, přijdou ale další uzávěry

Publikováno

Rekonstrukce silničního tělesa na silnici č. III/05736 na Bobrkách (tzv. stará cesta) v úseku dlouhém 375 metrů, jehož součástí je i železniční nadjezd, probíhala za úplné dopravní uzávěry od července loňského roku. 
Dokončení prací a zprovoznění uzavřeného úseku plánoval investor ŘSZK na polovinu července letošního roku. Nakonec se realizaci podařilo urychlit a průjezd opravovaným místem je již motoristům umožněn. „Toto urychlení vítám. Na investora jsme apelovali, aby realizaci co možná nejvíce uspíšil. Díky zprovoznění úseku byl  také ukončen provoz kyvadlové linky MHD a obnoven nevýlukový režim linky MHD číslo 3 z autobusového nádraží do Semetína,“ doplnil starosta Jiří Růžička.
Zatímco nadjezd je již nyní motoristům otevřen, na dalších frekventovaných dopravních bodech Vsetína začínají uzávěry.
Ve středu 16. června totiž ŘSZK zahájí opravu tří úseků komunikace č. III/05735 vedoucí z centra Vsetína směrem na Dušnou. „Práce se dotknou úseku dlouhého 1,65 kilometru a místy budou probíhat za částečné dopravní uzávěry, která potrvá maximálně do 24. června,“ uvedl provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka. V důsledku těchto oprav budou dočasně přesunuty autobusové zastávky „Jasenka, zastávka“ a „Jasenka, Lom“, a to o 400, resp. 200 metrů výše ve směru na Dušnou (viz příloha).
V pondělí 14. června pak zahájila zlínská správa Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) vysprávky vozovky na komunikaci č. I/57 včetně obchvatu Vsetína. Na 6,5 kilometru dlouhém úseku mezi mimoúrovňovými křižovatkami u Jablůnky a na Ohradě projde opravou celkem osm míst.
Dopravu nejvíce ovlivní práce na rizikové křižovatce nad čerpací stanicí Shell v Rokytnici, kde je od pondělí 14. června na  několik dní uzavřen odbočovací pruh ve směru od Valašského Meziříčí do Vsetína. Značená objízdná trasa do centra města vede přes silniční rampu na Ohradě. Motoristé ale mohou využít také opětovně zprůjezdněné staré cesty přes železniční most na Bobrkách směrem na Vesník a Lázky. Vysprávky na zmíněných osmi místech komunikace I/57 potrvají za částečné dopravní uzávěry do 30. června.
V průběhu letních prázdnin pak plánuje ŘSD ČR opravu obou silniční ramp na Ohradě, které propojují ulici Generála Klapálka se silnicí I/57. Práce budou probíhat po dobu tří týdnů, během nichž budou rampy dopravě zcela uzavřeny. Objízdná trasa z a do centra města povede přes mimoúrovňovou křižovatku u čerpací stanice Shell v Rokytnici.

NEJČSTENĚJŠÍ