Connect with us

aktuality

Koupalistě Pod Pecníkem otevírá, Sokolák až od července

Publikováno

Městská společnost Vsetínská sportovní je již připravena na zprovoznění letního koupaliště Pod Pecníkem a chystá se i na otevření koupaliště Sokolák. První jmenované můžete poprvé navštívit v sobotu 12. června. Sokolák, který se otevře 1. července, bude nově umožněn v rámci zakoupení klasického vstupu do městských lázní.

„Naši pracovníci využili doby uzavření bazénů a koupališť k tomu, aby areály perfektně připravili na provoz. Věříme, že budou jejich návštěvníci spokojeni,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka, který je zároveň i jednatelem Vsetínské sportovní. Doplnil dále, že koupaliště bylo zbytečné připravovat na dřívější otevření, neboť ranní teploty na počátku června klesaly k pouhým 4 stupňům Celsia.
Otevírací doba koupaliště Pod Pecníkem bude v červnu ve všední dny od 10 do 19 hodin, o víkendech pak od 10 do 20 hodin. V červenci a srpnu bude otevřeno každý den od 10 do 20 hodin. „Prozatím jsou pro provoz venkovních koupališť nastavena stejná epidemiologická opatření jako pro vnitřní bazény, a to včetně prokázání bezinfekčnosti. Situace se v případě dalšího rozvolňování protiepidemických opatření mohou měnit. Aktuální informace najdete vždy na našem webu www.vsetinskasportovni.cz,“ informoval ředitel Vsetínské sportovní Ivo Kousal s tím, že stejně jako v loňském roce bude kvůli prokázání počtu návštěvníků vratná záloha ve výši 50 korun vybírána ke každému vstupu, tedy včetně dětí.
 Základní celodenní vstupné je 100 korun, dětské a seniorské 60 korun. Permanentka Léto 2021, která obsahuje vždy 10 vstupů, bude v letošním roce platná pouze na koupaliště Pod Pecníkem.
„I tento rok je možnost pronájmu víceúčelového hřiště, které je součástí areálu koupaliště. Cena je 100 korun na 60 minut. Rezervaci hřiště lze provést v systému na webu Vsetínské sportovní, případně jej objednat telefonicky či e-mailem,“ vysvětlil Kousal.
Koupaliště Sokolák se otevře 1. července a vstup na něj bude umožněn v rámci zakoupení klasického vstupného do městských lázní, a to dle platného ceníku, který najdete na webu Vsetínské sportovní. Novinkou je „Letní vstupné“, jež bude platit vždy v červenci a srpnu, a umožňuje celodenní vstup za cenu pětihodinového vstupného do městských lázní včetně koupaliště Sokolák. „Vstup na koupaliště Sokolák bude umožněn pouze přes hlavní pokladnu městských lázní, a to z důvodu nového, moderního čipového systému. Návštěvníci tak budou moci využít buď koupaliště Sokolák nebo vnitřního prostoru lázní včetně veškerého zázemí, jako jsou sprchy, šatny, sušárna a podobně,“ vysvětlil na závět místostarosta Pifka.

NEJČSTENĚJŠÍ