Connect with us

aktuality

Hasiči obce Halenkov v sobotu zasahovali u dvou lesních požárů

Publikováno

Hasiči Halenkov v lese

Nejprve hořelo v údolí Brodské, což je místní část Nového Hrozenkova. Pálení klestu se kvůli silnému větru vymklo kontrole. Na místo požáru se sjely jednotky hasičů z Nového Hrozenkova, Karolinky a HZS ze Vsetína. Velení po lokalizaci požáru převzal člen JSDH Halenkov, a to kvůli tomu, aby vsetínští profesionální hasiči nezůstávali na místě zbytečně dlouho a omezilo se tak riziko nákazy novým koronavirem.

Jakmile se halenkovičtí hasiči vrátili zpátky na základnu, doplnili cisterny, umyli vozidla a uklidili prostředky, následoval hned další požární poplach. Ten byl tentokrát v místní části Halenkova v Dinotici. Jednotka hasičů k požáru vyjela vozidly Mitsubishi L200, Tatrou T815 a terénní čtyřkolkou. Na místě požáru našli opuštěné ohniště, od něhož vzplál travní porost v okolí, jež se rozšířil až k blízkému lesu. Na místo opět dorazili i profesionálové z HZS Vsetín, kteří doplnili rychle docházející vodu do cisterny. Po lokalizaci požáru se pak jednotka vrátila zpátky na základnu do Vsetína.

Oba požáry vznikly nedbalostí. Kdo se chystá v těchto dnech pálit klestí, trávu či cokoliv jiného, měl by dbát zvýšené pozornosti a neopouštět oheň. Důležité je také nakonec ohniště důkladně prolít vodou, aby došlo k dokonalému uhašení ohně a na místo nemusely vyjíždět jednotky hasičů.

NEJČSTENĚJŠÍ