Connect with us

aktuality

Nově mohou mít od pátku otevřené další provozovny

Publikováno

Automyčka

Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR mimořádné opatření, jímž prodloužilo zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách kromě výjimek, a to na dobu od 27. března 2020 do 1. dubna 2020. K výjimkám se nově zařadily také zámečnictví, servis výrobků pro domácnost, myčky automobilů a činnosti, které se týkají pohřbívání. Zákaz se netýká také poskytování ubytovacích služeb, a to osobám za účelem výkonu povolání a cizincům s pracovním povolením nebo do doby opuštění území České republiky.

Nadále platí, že zákaz prodeje se nevztahuje na maloobchodní prodej potravin, pohonných hmot, paliv, léčiv a zdravotnických prostředků, hygienického zboží, potřeb pro zvířata, prodej brýlí a čoček, tabákových výrobků, novin a časopisů. Na živnosti, jež nejsou živností podle živnostenského zákona, se tento zákaz nevztahuje.

Ochranný prostředek zdarma pro zákazníky potravin

Podnikatelé, kteří provozují maloobchodní prodejnu potravin se samoobslužným prodejem, musejí nové podle nařízení bezplatně poskytovat svým zákazníkům jednorázové rukavice, a to u každého vchodu (nebo jiný ochranný prostředek – například mikrotenový sáček). Cílem je zamezení komunitnímu přenosu onemocnění novým koronavirem.

NEJČSTENĚJŠÍ