Connect with us

aktuality

Dodávky a nákladní vozy už na Sychrově přes noc nezaparkují

Publikováno

Vsetínská radnice vyslyšela podněty obyvatel sídliště Sychrov. V minulých dnech tak bylo na vjezdech do sídliště ve směru z ulic Sychrov a Šibeňák instalováno zónové dopravní značení zakazující stání vozidlům s vyšší hmotností než 2,5 tuny, a to každý den v době od 17 do 7 hodin.

„Přijali jsme několik stížností obyvatel Sychrova na fakt, že parkovací místa v sídlišti, jichž je zde nedostatek, zejména v nočních hodinách často blokují dodávky, případně i nákladní vozy, které většinou zabírají i více stání najednou. Po instalaci uvedeného dopravního značení by k těmto případům docházet nemělo,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že řidiči mohou vozy nad 2,5 tuny mohou odstavovat na parkovištích pod sídlištěm.
Instalace zónového dopravního značení byla provedena na základě doporučení Komise pro dopravu Rady města Vsetín. „Předcházelo jí jednání s dopravním inspektorátem Policie České republiky, městskou policií a silničním správním úřadem,“ doplnil starosta.
Dodržování nového značení budou pravidelně kontrolovat strážníci městské policie. „Za porušení hrozí řidičům pokuta do výše dvou tisíc korun,“ upozornil ředitel městské policie Patrik Pecina.
K další úpravě dopravního značení došlo v minulých dnech také na místních komunikacích v lokalitě Hluboké na Ohradě. Na základě požadavku místních obyvatel tam byla stanovena zóna s maximální povolenou rychlostí 30 kilometrů v hodině.

NEJČSTENĚJŠÍ