Connect with us

aktuality

Děti zkontrolovaly 180 vozidel a jednoho cyklistu

Publikováno

Do ulic Valašského Meziříčí vyrazila ve čtvrtek 21. dubna dětská dopravní policie. Školáci asistovali policistům a strážníkům při měření rychlosti, kontrole vozidel či dechových zkouškách a odhalili 13 hříšníků.

Do oblíbené akce, kterou pořádá místní komise BESIP ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Valašské Meziříčí se zapojily čtyři smíšené hlídky žáků 4. a 5. tříd. Ty pod dohledem policistů a strážníků kontrolovaly řidiče na ulicích Křižná, M. Alše, Kouty a v Poličné. Zaměřily se mimo jiné na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci, technický stav a povinnou výbavu vozidel, denní svícení, používání pásů či dechové zkoušky na alkohol. „Smyslem akce je seznámit děti s prací policie. Zároveň má připomenout řidičům, že na mnoha místech nejen v našem městě se jezdí vyšší než povolenou rychlostí a je třeba dodržovat i další předpisy,“ nastínila Soňa Valchářová, vedoucí odboru dopravně správních agend valašskomeziříčské radnice.

Pro poctivé řidiče měly děti přichystány usměvavé „smajlíky“ a hříšníci obdrželi jejich zamračené protějšky. „Školáci společně s policisty a strážníky zastavili 180 vozidel a zkontrolovali také jednoho cyklistu. Zjistili 13 prohřešků, mezi nimi například shodně ve třech případech špatný technický stav vozidla a propadlou STK, odhalili také dva řidiče s neplatným řidičským průkazem, přičemž jeden z nich propadl už před třemi lety. Tyto přestupky řešili policisté s řidiči udělením blokové pokuty nebo domluvou,“ uvedla Soňa Valchářová s tím, že ve třech případech přistihly hlídky řidiče, kteří nedodrželi nejvyšší povolenou rychlost v obci: „Dva řidiči jeli o 20 kilometrů v hodině rychleji a jeden dokonce 75 místo povolených 50 kilometrů v hodině. Zároveň nejprve na výzvu policie nereagoval a zastavit se jej podařilo až o několik desítek metrů dál. I na tomto příkladu je jasně vidět, že podobné preventivní akce mají smysl.“ Dětští policisté obdrželi na závěr akce od města také šiltovky, trička a reflexní prvky.

NEJČSTENĚJŠÍ