Connect with us

aktuality

Zastupitelé schválili mimořádnou dotaci pro mládežnický hokej

Publikováno

Z důvodu výrazného zdražení energií a s ním spojených zvýšených nákladů na užívání ledové plochy zimního stadionu Na Lapači požádal Valašský hokejový klub (VHK) Vsetín město o mimořádnou finanční podporu. Zastupitelé mu na dubnovém zasedání schválili poskytnutí dotace ve výši 2,3 milionu korun.
Ilustrační foto: www. hc-vsetin.cz
„Neočekávané navýšení nákladů na pronájem zimního stadionu, který je ve vlastnictví města, zapříčinil dramatický růst ceny elektřiny. Ta, ve srovnání s rokem 2021, narostla na trojnásobek. Hokejový klub se sice aktivně snaží získávat finanční prostředky z různých zdrojů, ale bez pomoci města by měla vzniklá situace negativní dopad na činnost mládežnického hokeje ve Vsetíně,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička a dodal: „Mládežnickému hokeji se věnuje celkem 255 osob, přičemž ze Vsetína se tomuto sportu věnuje 185 dětí a mládežníků. Naší snahou je, aby mohli tento sport i nadále provozovat.“
 
VHK Vsetín získal od města v loňském roce v rámci dotačního titulu pro sport podporu ve výši 5,9 milionu korun. V průběhu letošního ledna uzavřel s městskou společností Vsetínská sportovní, která je provozovatelem zimního stadionu, novou nájemní smlouvu, v níž byly vyčísleny náklady na úrovni odpovídající aktuálním zvýšeným cenám energií. Oproti cenám z roku 2021 tak náklady za pronájem stadionu narostly o 2,3 miliony korun. A právě takovou částku schválili zastupitelé hokejovému klubu jako mimořádnou dotaci.

NEJČSTENĚJŠÍ