Connect with us

aktuality

Den sportu ve Vsetíně sklízel superlativy

Publikováno

V pátek 3. září to na vsetínském Lapači žilo. Uskutečnil se tam totiž historicky první Den sportu na Vsetíně. Ukázky z činnosti tří desítek místních sportovních klubů či kroužků přišly zhlédnout a také si je vyzkoušet stovky občanů našeho města, převážně pak dětí.

„Právě motivovat děti a mládež k pohybu, obzvláště v současné covidové době, a současně podpořit místní sportovní organizace a představit nabídku jejich aktivit bylo hlavním posláním této akce. Z ohlasů návštěvníků i zástupců prezentovaných klubů a kroužků je zřejmé, že se nadmíru vydařila. A to je pro nás tou největší odměnou. Všichni, kteří se na její organizaci podíleli, zaslouží velké poděkování,“ uvedl místostarosta pro sport Tomáš Pifka a dodal: „Jsem rád, že se podařilo položit základ tradici, kterou chceme z této akce udělat. Již nyní se těším na příští ročník. Ten se uskuteční 2. září 2022.“
A co vše premiérový Den sportu na Vsetíně nabídl? Před zimním stadionem prezentovali svou činnost hokejisté, kteří připravili i autogramiádu hráčů prvoligového A-týmu. Tamtéž měli své stanoviště šachisté a hráči šprtce. Ve sportovní hale se předvedli florbalisté a házenkáři, na antukových kurtech volejbalisté, tenisté a nohejbalisté. V někdejší pingpongové hale si ukázky z činnosti připravili sportovní gymnasté, stolní tenisté a tanečnice. V permanenci bylo i sportoviště pro pétanque, prostor bývalé nafukovací haly, skateboardové hřiště a vedlejší plocha, která v zimě slouží jako přírodní kluziště. Na travnatém ploše poblíž parkoviště u zimního stadionu představili své dovednosti fotbalisté, biatlonisté a hasiči. Přímo na parkovišti se prezentovali bajkeři a hokejbalisté. Tamtéž bylo umístěno pódium, kde své aktivity představilo středisko volného času Alcedo či oddíly brazilského jiu-jitsu, tradičního karate, plavání, horolezectví a další. V lokalitě na Ohradě si pak bylo možné zahrát kuželky.
Hlavní organizátorem akce bylo město Vsetín za podpory jednotlivých sportovních organizací a partnerů, jimiž byly středisko volného času Alcedo Vsetín, Vsetínská sportovní, Dům kultury Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín a Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska.

NEJČSTENĚJŠÍ