Connect with us

aktuality

Turnaj v pétanque pro tým Námořníků

Publikováno

Pravé letní počasí přilákalo 2. září do sportovního areálu Na Lapači deset družstev seniorů, které čekal turnaj v pétanque. Vítězství patří týmu v pruhovaných tričkách s názvem Námořníci pod vedením kapitána Josefa Mikeše.

„Tak jako se těšili prvňáčci prvního září do školy, my všichni jsme se těšili na druhý zářijový den, kdy jsme se v hojném počtu potkali na nově opraveném pétanquovém hřišti, kde byl pro nás výborně připravený turnaj,“ sdělila hráčka pétanque Světla Stodůlková.
Turnaj začal v ranních hodinách a po poledni byly již známy výsledky. Z vítězství se radoval tým Námořníků ve složení Josef Mikeš, Eliška Bambuchová, Zdeněk Hofer. Druhé místo obsadilo družstvo Světlušky (Jan Hajzler, Světla Stodůlková, Lydie Řezníčková) a třetí místo tým PEM (Ema Česneková, Pavla Hlaváčová, Marie Trochtová). Celý pětihodinový turnaj, který si účastníci zpestřili zpěvem hymny za hudebního doprovodu harmonikářky, řídili rozhodčí Pavel Pírek a Šimon Hlaváč.
Klání se uskutečnilo v rámci projektu Vsetínský senior, v jehož rámci připravuje město Vsetín pro sérii aktivit a služeb pro dříve narozené. „S vědomím toho, že v pandemické době seniorům chyběla setkávání, pohyb a společnost, připravili pracovníci města na léto akce šité seniorům na míru. Přednášky o zdraví doplnilo cvičení jógy s plaváním a na úvod školního roku jsme uspořádali pétanquový turnaj na nově opraveném hřišti. Mile mě překvapila účast tří desítek hráčů a obdivovala jsem i výtečné hody se vzdáleným vyrážením koulí,“ sdělila místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová, která předávala ceny nejúspěšnějším týmům.

NEJČSTENĚJŠÍ