Connect with us

Nezařazené

Účastníci Do práce na kole společně ušetřili téměř 8,5 t emisí

Publikováno

Vyměnili auto i hromadnou dopravu za kolo, koloběžku nebo sportovní boty a stali se účastníky květnové výzvy Do práce na kole. Celorepubliková sportovní akce přilákala ve Valašském Meziříčí 285 zaměstnanců z místních firem a organizací v 82 týmech.

Díky výzvě Do práce na kole si účastníci zlepšují nejen svou kondici, ale výrazně přispívají také ke zlepšení životního prostředí. Jen za květen ušetřili společně emise o hmotnosti téměř osm a půl tuny oxidu uhličitého,“ zrekapituloval letošní ročník místostarosta Josef Vrátník. Všech 285 zapojených zaměstnanců zdolalo během měsíce 67 828,2 km, což je vzdálenost, která odpovídá šesti jízdám z Valašského Meziříčí do Vladivostoku.

Květnová akce vyvrcholila společným odpolednem pro všechny účastníky v pátek 17. června v Sokolovně, kde byly zároveň vylosovány tři týmy, které měly pravidelnost jízd vyšší než 66 % a získaly od města odměnu. „Není totiž nejdůležitější vyjezdit v rámci daného města velký počet kilometrů, ale jezdit do práce na kole nebo třeba chodit pěšky opravdu co nejčastěji. Čtrnáct týmů dokonce jezdilo s pravidelností 100 nebo 99 procent, což je úctyhodný výkon,“ dodala Alena Střítezská, koordinátorka výzvy Do práce na kole ve Valašském Meziříčí.

Během závěrečné akce probíhala zároveň na cyklostezce u Bečvy kontrola vybavení kol a cyklistů, kterou připravila místní Komise BESIP s podporou Zlínského kraje. Každý, kdo si nechal zkontrolovat své kolo, získal od komise reflexní prvky.

NEJČSTENĚJŠÍ