Connect with us

aktuality

Kulturní léto v Brumově-Bylnici začíná už za pár dní

Publikováno

Kulturní léto v Brumově-Bylnici je každoročně spojováno s nezapomenutelnou atmosférou amfiteátru hradu Brumov, který divákům nabízí ojedinělé kulisy s hvězdami nad hlavou. I letos hrad Brumov láká návštěvníky na nejrůznější akce, mezi kterými najdou své favority děti i dospělí.

Brumov-Bylnice – Kdo má vynášet smetí, proč se chlapi nikdy neptají na cestu a jak se správně vymačkává zubní pasta? Nejen o tom pojednává divadelní představení Manželský čtyřúhelník na horách, které 11. června 2022 odstartuje nabitý program Kulturního léta 2022 v Brumově-Bylnici. V hlavních rolích se divákům představí Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta.

Kulturní léto v Brumově-Bylnici je každoročně spojováno s nezapomenutelnou atmosférou amfiteátru hradu Brumov, který divákům nabízí ojedinělé kulisy s hvězdami nad hlavou. I letos hrad Brumov láká návštěvníky na nejrůznější akce, mezi kterými najdou své favority děti i dospělí.

V neděli 19. června se na hradě Brumov vrátíme zpět do středověku a prožijeme celý den v časech našich moudrých předků. Návštěvníci mohou nahlédnout do lovecké dílny, středověké kuchyně nebo si prohlédnout palné zbraně. Dobový program se neobejde bez luků a šípů, házení nožů, sokolnické show a rytířských soubojů.

Nabídku každoročních divadelních představení pod širým nebem jsme letos rozšířili, a to i díky získané dotaci Zlínského kraje z Programu na podporu kulturních aktivit a akcí regionálního významu. Klasická divadelní představení tak letos doplní vystoupení místních ochotnických spolků DOHORY z Brumova – Bylnice a TAK-TAK z Lidečka. Chybět nebudou ani odpolední pohádky pro děti.

Letošní ročník přináší novinku v projekci letních kin. Kromě promítání v hradnímu amfiteátru zamíříme na přelomu letních prázdnin na výletiště Rafandov do Svatého Štěpána, kde od čtvrtka 29. 7. do pondělí 1. 8. 2022 hostíme Kinematograf bratří Čadíků, charitativní projekt, který se každoročně rozjíždí do desítek měst v České i Slovenské republice. Vstupné na projekce v Česku je dobrovolné a vybraný obnos je vždy věnován na dobročinné účely.

Do nabídky letních kin jsme zařadili českou komedii Mimořádná událost, a to ne náhodou. Jedním z protagonistů filmu je totiž místní rodák, Daniel Horečný, kterého přivítáme na podiu před uvedením filmu.

Mezi hudební tělesa, která v létě rozezní hradby, patří místní dechová hudba Brumovjanka a koncert kapely Fleret.

S letními prázdninami se rozloučíme folklorním tanečně-hudebním pořadem Vojenského uměleckého souboru Ondráš, který si pro vystoupení v kulturním domě připravil ojedinělý divadelně – taneční projekt „kRok za kRokem“ inspirující se v tradičním folkloru.

A kulturnímu létu 2022 dáme v září definitivně sbohem akcí Strašidelný hrad a Svatováclavskými slavnostmi na náměstí v Brumově-Bylnici.

Celý program kulturního léta naleznete zde: www.brumov-bylnice.cz/kalendar-akci/

NEJČSTENĚJŠÍ