Connect with us

Nezařazené

Dvěma cizincům letícím v ultralightu přestal fungovat motor a museli nouzově přistát v obci Loučka

Publikováno

O obrovském štěstí mohou mluvit dva cizinci, letící v ultralightu z Brna směrem na Slovensko. Před jedenáctou hodinou dopolední jim v době letu nad obcí Loučka na Zlínsku přestal fungovat motor. Byli tak nuceni nouzově přistát na poli s jetelem. Doslova tak přistáli jako do bavlnky. Letoun neutrpěl jediný škrábanec a oba muži tak vyvázli bez zranění.
Neobvyklý manévr letadla viděli profesionální hasiči ze stanic Luhačovice, Valašské Klobouky a Slavičín, kteří nedaleko místa přistání měli s právě sloužícím územním řídícím důstojníkem výcvik na vodě. Ten okamžitě rozhodl o přerušení výcviku a ihned se s hasiči vydal posádce letounu na pomoc. Operačním střediskem byli na místo hlášené události vysláni i lezci ze stanice Zlín, kteří jeli ze svého výcviku a byli taktéž nedaleko hlášeného místa přistání.
Jakmile jednotky hasičů nalezly letoun, všem se oddechlo, neboť viděli, že posádka i letoun jsou v pořádku. Po svém speciálním výcviku se tak hasiči přesunuli k anglické konverzaci. Jakmile se vše vysvětlilo, pomohli hasiči odtlačit letoun k silnici. Posádka si zajistila opravu letounu a hasiči se vrátili zpět na své stanice.

Další Nezařazené

NEJČSTENĚJŠÍ