Zloději se ve Zlíně a Otrokovicích činili. Během jednoho dne stihli spáchat tři vloupání

Kriminalisté ze zlínské policie měli rušnou neděli. Museli totiž šetřit celkem tři vloupání, k nimž ve Zlíně a Otrokovicích došlo. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková k tomu řekla: „Policie nyní prověřuje možnou souvislost těchto trestných činů.“  Zloději kradli v hospodě, v církevním objektu i v bytě.

První krádež se odehrála už v neděli ráno v centru Zlína. K případu Kozumplíková řekla: „Zatím neznámá osoba se vloupala do budovy církevního objektu. Odcizila zde příruční pokladnu, v níž se nacházelo asi osm set korun, a také notebook v ceně tisíc korun.“

Druhý případ se stal v Otrokovicích, kde se zloději zalíbila hospoda. Vloupání objevila žena, jež hospodu provozuje. Po odchodu z podniku bylo vše v pořádku. Když se však do něho dostavila ráno, zjistila, že měla nezvaného hosta. „Poberta se do hospody dostal sklepním oknem. Z pohostinství si odnesl notebook. Rozbil také tři automaty na žvýkačky, z nichž odcizil finanční hotovost. Celková škoda zatím vyčíslena nebyla,“ dodala Kozumplíková.

K poslednímu vloupání došlo na menším zlínském sídlišti, kde se zloděj vloupal do jednoho z bytů. Odnesl si odtamtud hlavně zlaté a stříbrné šperky včetně menší hotovosti. Majitelé bytu odhadli celkovou škodu na deset tisíc korun.

Všechny tři případy vloupání nyní šetří zlínští kriminalisté. Kozumplíková k tomu řekla: „Tato vloupání policisté prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě dopadení hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky. Vloupání do bytu kriminalisté šetří jako trestný čin porušování domovní svobody, která má stejnou trestní sazbu.“

Please follow and like us:

Komentáře