Connect with us

aktuality

Zloději se ve Zlíně a Otrokovicích činili. Během jednoho dne stihli spáchat tři vloupání

Publikováno

Kriminalisté ze zlínské policie měli rušnou neděli. Museli totiž šetřit celkem tři vloupání, k nimž ve Zlíně a Otrokovicích došlo. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková k tomu řekla: „Policie nyní prověřuje možnou souvislost těchto trestných činů.“  Zloději kradli v hospodě, v církevním objektu i v bytě.

První krádež se odehrála už v neděli ráno v centru Zlína. K případu Kozumplíková řekla: „Zatím neznámá osoba se vloupala do budovy církevního objektu. Odcizila zde příruční pokladnu, v níž se nacházelo asi osm set korun, a také notebook v ceně tisíc korun.“

Druhý případ se stal v Otrokovicích, kde se zloději zalíbila hospoda. Vloupání objevila žena, jež hospodu provozuje. Po odchodu z podniku bylo vše v pořádku. Když se však do něho dostavila ráno, zjistila, že měla nezvaného hosta. „Poberta se do hospody dostal sklepním oknem. Z pohostinství si odnesl notebook. Rozbil také tři automaty na žvýkačky, z nichž odcizil finanční hotovost. Celková škoda zatím vyčíslena nebyla,“ dodala Kozumplíková.

K poslednímu vloupání došlo na menším zlínském sídlišti, kde se zloděj vloupal do jednoho z bytů. Odnesl si odtamtud hlavně zlaté a stříbrné šperky včetně menší hotovosti. Majitelé bytu odhadli celkovou škodu na deset tisíc korun.

Všechny tři případy vloupání nyní šetří zlínští kriminalisté. Kozumplíková k tomu řekla: „Tato vloupání policisté prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě dopadení hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky. Vloupání do bytu kriminalisté šetří jako trestný čin porušování domovní svobody, která má stejnou trestní sazbu.“

NEJČSTENĚJŠÍ