Connect with us

aktuality

Zhrzený muž ukradl expřítelkyni mobil a naboural se do jejího profilu

Publikováno

mobilní telefon

Žárlivý jednapadesátiletý muž z Fryštáku se odmítl smířit s tím, že ho jeho o rok starší přítelkyně odmítla a rozešla se s ním. Na začátku tohoto roku vnikl do jejího bytu, kde odcizil mobil. Prolomil její heslo na sociální síti, na níž pak pod jejím jménem komunikoval. O případu informovala policie. Muži hrozí až tři roky ve vězení.

Koncem minulého roku se žena s mužem po několikaměsíčním vztahu rozešla. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková k případu řekla: „Na Nový rok k ní muž přišel do bytu, a protože jí stále nevrátil od něj klíč, tak vstoupil bez pozvání dovnitř. Žena ho žádala, aby odešel, že si nepřeje, aby v bytě byl.“

Muž ze stolu v bytě vzal mobil, který ženě předtím daroval. Z obydlí odešel teprve tehdy, když žena vyšla na ulici a volala o pomoc. Po jeho odchodu přivolala policii. Kozumplíková řekla, že muž před jejím příjezdem z mobilního telefonu vyjmul SIM kartu, kterou policistům odevzdal a zároveň jim sdělil, že mobil vhodil do řeky. Byla u něj provedena dechová zkouška, která ukázala hodnotu téměř 2 promile alkoholu.

Po uběhnutí doby tří týdnů žena zaznamenala, že někdo jiný se přihlásil do jejího profilu na sociální síti a pod jejím jménem odeslal zprávu jinému muži. Podařilo se jí zjistit, z jakého telefonu byla zpráva odeslána, a to že se jedná o její vlastní mobil, který jí vzal její bývalý přítel. Muž lhal o tom, že mobil vhodil do řeky.

Ke všemu se muž přiznal a vyjádřil lítost nad svým jednáním. Policisté z Fryštáku mu sdělili obvinění z porušení domovní svobody a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Muž doposud trestán nebyl a za tyto trestné činy mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

NEJČSTENĚJŠÍ