Connect with us

aktuality

Vsetínský web prošel modernizací, získal novou grafiku a došlo také k úpravám jeho struktury

Publikováno

Oficiální webové stránky města Vsetín, www.mestovsetin.cz prošly modernizací, získaly novou grafiku a došlo také k úpravám jejich struktury. Provoz nového webu byl spuštěn ve čtvrtek 9. prosince.
web
„Webové stránky města potřebovaly zpřehlednit a graficky upravit tak, aby byly uživatelsky přívětivější. Při tvorbě nové struktury jsme mimo jiné vycházeli z analýz návštěvnosti a také z ankety mezi obyvateli města. Z analýz také například víme, že polovina návštěvníků přichází na web z mobilních telefonů, proto došlo také k vylepšení a zpřehlednění právě pro tyto uživatele,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.
Novou strukturu a grafický návrh provedla společnost WEBHOUSE, která se stala vítězem výběrového řízení. Rekonstrukce webu, která vyšla na 491 tisíc korun, byla financována v rámci projektu Přívětivý a efektivní úřad MěÚ Vsetín z fondů Evropské unie, konkrétně z operačního fondu Zaměstnanost. Město se na nákladech podílelo pěti procenty, ze svého rozpočtu zaplatilo necelých 25 tisíc korun.
Další novinka čeká návštěvníky webových stránek radnice ve druhé polovině prosince, kdy budou na mapovém portále města zpřístupněny nové mapy Vsetína, na kterých naleznete mimo jiné například mapu probíhajících investičních akcí, komunikací, zeleně, veřejného osvětlení, mapu dětských hřišť a sportovišť, parkovišť nebo mapu vsetínského hřbitova.

NEJČSTENĚJŠÍ