Connect with us

aktuality

Plameny v Krhové pohltily objekt s udírnou, hasiči k likvidaci nasadili Cobru

Publikováno

O půl třetí v noci z pátku na sobotu vyjelo pět jednotek hasičů k hlášenému požáru udírny a přilehlého přístřešku v obci Krhová na Vsetínsku. Postupně se na místě sjeli hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, města Rožnov pod Radhoštěm společně s dobrovolnými jednotkami z Krhové, Poličné, Zašové.

Příjezd jim komplikovala silně namrzlá příjezdová silnice. Proto byl na místo povolán traktor s posypovým materiálem k ošetření komunikace.

Po příjezdu na místo byl objekt celý v plamenech. Uvnitř se nacházely zemědělské stroje. Hasiči ihned k likvidaci požáru a ochraně okolí použili jeden hasební proud vody. Následně použili hasící zařízení CCS Cobra k ochlazení prostoru hořícího objektu.

Ve tři hodiny v noci velitel zásahu vyhlásil lokalizaci. Hasiči rozebírali konstrukci objektu, který kontrolovali termokamerou, a dohašovali skrytá ohniska. O půl páté ráno byla vyhlášena likvidace požáru a jednotky se postupně začaly vracet zpět na své základny.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Požár způsobil škodu ve výši 600 tisíc korun. Rychlým zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 2 milionů korun.

NEJČSTENĚJŠÍ