Connect with us

aktuality

Vsacan úspěšně reprezentoval na významném festivalu

Publikováno

Ve dnech 19. – 26. srpna se Valašský soubor písní a tanců Vsacan zúčastnil 53. Mezinárodního folklorního festivalu horského folkloru v polském Zakopaném, kde uspěl v konkurenci zejména souborů z Balkánu a Slovenska. Zástupcům souboru poblahopřáli k úspěchu starosta Jiří Růžička s místostarosty Simonou Hlaváčovou (oba KDU-ČSL), Tomášem Pifkou (STAN) a Pavlem Bartoněm (ANO 2011).
Vsacan úspěšně reprezentoval na významném festivalu
Soutěžní festival v Zakopaném patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Letos se jej zúčastnilo 16 souborů z celého světa, mimo jiné z Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Indie, Makedonie, Mexika, Rumunska, Srbska, Slovenska, Turecka a Maďarska. Českou republiku reprezentoval jako jediný Vsacan, který získal skvělé 3. místo v kategorii choreografický zpracovaný folklor. „Cenou byla ciupaga, což je místní název pro valašku nebo obušek, která bude mít čestné místo v naší klubovně,“ popsal předseda Vsacanu Pavel Tomeček a dodal: „Kromě tohoto ocenění jsme si přivezli spoustu krásných vzpomínek, zkušeností a nových přátelství. Reprezentace Vsacanu byla financována i díky podpoře města Vsetín, za což mu patří velké poděkování.“ 
 
Z účasti Vsacanu na věhlasném festivalu mám obrovskou radost a raduji se samozřejmě také z jejich výborného umístění. Moc gratuluji a přeji všem ze souboru, ať se jim nadále daří. Těší mě také to, že Vsacan má i po covidovém období dostatečný počet tanečníků a hudebníků, což není samozřejmostí. Svědčí to o jejich lásce k folkloru a bezesporu také o výjimečných mezilidských vztazích,“ uzavřel starosta Jiří Růžička.

NEJČSTENĚJŠÍ