Connect with us

aktuality

Nedělní plavání v městských lázních má u seniorů úspěch

Publikováno

rvní ze série nedělních plavání v rámci vítězného projektu Vsetínský senior si v neděli 11. září užily téměř čtyři desítky seniorů. V rámci pravidelného nedělního plavání je pro seniory 65+ a pečující osoby vyčleněna vždy 1 hodina plavání v městských lázních zdarma až do neděle do 18. prosince.
Nedělní plavání v městských lázních má u seniorů úspěch
„Plavání je jednou z nejoblíbenějších aktivit mezi seniory, protože umožňuje rovnoměrnou zátěž a protažení celého těla, přitom díky nadnášení šetří páteř, klouby i vazy. Jsem ráda, že si první nedělní plavání senioři užili a vyzkoušeli i plavecké pomůcky. Mile mě překvapilo, že největší zájem byl o plavecký bazén, který v jednu chvíli vypadal jako závodiště. Odměnou po výkonu byla koupel v relaxačních bazénech a ve whirpoolu,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová, která má proseniorskou politiku ve své gesci a dodala: „Pro seniory, kteří by měli obavu o stabilitu ve vodě, jsou k dispozici pomůcky pro plavání a pobyt ve vodě, v podobě plavacích desek, pásů a nudlí.“
Pro vstup na nedělní plavání je potřeba na pokladně městských lázní předložit kartičku Vsetínský senior a pečující osoby zase potvrzení vydané Úřadem práce Vsetín. Senioři, kteří ještě nemají kartičku Vsetínský senior si ji mohou vyzvednout u paní Leony Zichové na Odboru sociálních věcí ve 2. patře městského úřadu, dveře číslo 219 nebo tel.: 571 491 623.
Pravidelné nedělní plavání pro seniory je zdarma do neděle 18. prosince a také pátek 17. listopadu vždy od 9 do 10 hodin, kdy 1 hodina je určena pro plavání a pobyt na bazénu, plus 20 minut na převlečení v šatnách. V případě překročení vymezeného času 80 minut si senioři doplatí čas navíc dle platného ceníku Vsetínské sportovní.
Zpracovala: Adéla Kousalová, koordinátorka projektu VSETÍNSKÝ SENIOR
Více informací: Jana Raszková, tisková mluvčí

NEJČSTENĚJŠÍ