Connect with us

aktuality

Vítězem soutěže VALMEZ FOTO 2020 je Petr Bazala

Publikováno

V pondělí 7. září skončil 14. ročník soutěže amatérských fotografů VALMEZ FOTO 2020, a to slavnostní vernisáží s vyhlášením výsledků. V oblíbeném klání letos zvítězil Petr Bazala z Valašského Meziříčí.

Celkem 19 fotografů s 52 snímky si nenechalo ujít tradiční klání, které každoročně vyhlašuje město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Kulturní komisí při radě města a Kulturním zařízením města.

Autoři se museli držet pouze hlavního tématu „Valmez černobíle“ a letos mohli soutěžit i ve zvláštní kategorii „Valmez v době koronaviru“. Doručené snímky posuzovala odborná porota ve složení Josef Knápek, Martin Hlavica, Miroslav Neradil, Břetislav Skýpala a Jan Suchý.

Zaslané snímky byly opět velmi kvalitní a porota měla opravdu náročné rozhodování. Vítězná fotografie Noc kostelů místního autora Petra Bazaly krásně vystihuje zadání hlavního tématu. Autor, kterého většina našich občanů zná jako talentovaného skladatele a hudebníka, navíc ukázal svou uměleckou všestrannost, nešetřila chválou místostarostka Yvona Wojaczková.

Jsem nadšený, protože jsem první cenu vůbec nečekal. Focení mě baví, užívám si ho a vždy se snažím fotit intuicí, protože špatně vidím. Důležitá je pro mě zejména kompozice. Vítězný snímek z Noci kostelů nabízí pohled z věže kostela Nanebevzetí Panny Marie, který není často k vidění, svěřil se šťastný vítěz Petr Bazala.

Druhým místem ocenili porotci Zuzanu Rivcovou (Slzy naděje) a třetím Radka Novotného (Vánoční výzdoba). Ocenění ve zvláštní kategorii „Valmez v době koronaviru“, do které autoři zaslali šest snímků, si odnesl Tomáš Both (Čekání na chleba v době koronaviru).

Výstava vítězných a vybraných fotografií zaslaných do 14. ročníku soutěže VALMEZ FOTO 2020 je k vidění v Muzejním a galerijním centru až do neděle 11. října.

NEJČSTENĚJŠÍ