Connect with us

aktuality

Valašské Klobouky společně se Zádveřicemi-Raková mají nejlepší webové stránky

Publikováno

Ceny vítězům 22. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly v úterý 8. září slavnostně předány v sídle Zlínského kraje.

V kategorii webových stránek měst prvenství z loňského roku obhájily Valašské Klobouky, mezi obcemi zvítězily Zádveřice-Raková. Cena za nejlepší elektronickou službu putuje rovněž do Valašských Klobouk. Oceněným přišli osobně poblahopřát hejtman Jiří Čunek a krajský radní Petr Gazdík, který řekl: „Webové stránky měst a obcí už nejsou jen hezkou výkladní skříní, ale také jsou již nutností. Kvalitní webové stránky totiž mohou občanům pomoci získat důležité informace v mnoha, často složitých, situacích.“

V krajských kolech se soutěžilo ve třech kategoriích: Nejlepší webové stránky města (včetně magistrátů, městských částí a obvodů), Nejlepší webové stránky obce (včetně městysů) a Nejlepší elektronická služba. Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlásilo se do něj celkem 6 měst, 19 obcí (nejvíce z celé republiky) a o vítězství se ucházely také 4 elektronické služby, které města nebo obce provozují.

Vítězové v jednotlivých kategoriích postupují do celostátního kol soutěže, jehož výsledky budou slavnostně vyhlášeny 18. října v Hradci Králové.

NEJČSTENĚJŠÍ