Connect with us

aktuality

Virtuální klinika je v době nouzového stavu zdarma

Publikováno

Nouzový stav bohužel zavřel mnohé ordinace praktických lékařů. Jestliže potřebujete lékařské ošetření, můžete se obrátit na web virtualniklinika.cz, kde až 60 % běžných zdravotních problémů vyřešíte on-line z pohodlí svého domova.

Co všechno virtuální klinika umí?

Vystaví e-recept, žádanku o testování na COVID-19. On-line vyšetření je v současné době vzhledem ke koronavirové pandemii bezplatné. Pomocí občanského průkazu a karty pojištěnce je ověřena totožnost toho, kdo o lékařskou konzultaci žádá. Lékaři ordinují 24 hodin denně a 7 dní v týdnu a spojí se s vámi do 30 minut. Vyšetření začíná on-line registrací, po které vám obvykle do 60 minut (v rámci ordinačních hodin) přijde aktivační email. Ten vám umožní připojit se do aplikace, přes kterou probíhá vyšetření lékařem prostřednictvím chatu nebo videa.

Pro koho je Virtuální klinika určená?

Mohou ji využívat všichni pacienti starší 18 let. Nabízí totiž možnost konzultace s lékařem bez nutnosti fyzické návštěvy ordinace ve formě chatu nebo videohovoru. Stačí mít k dispozici počítač nebo chytrý mobil. Elektronicky je vystavený recept do SMS nebo emailu, e-Neschopenka či e-Žádanka na testování COVID-19. V případě potřeby je možné se objednat k fyzické návštěvě u lékaře v rámci sítě EUC, a to bez ohledu na registraci u jiného praktického lékaře nebo lékaře-specialisty.

 

NEJČSTENĚJŠÍ