Ve vsetínské nemocnici si můžete nechat vyšetřit protilátky na covid-19

Vsetínská nemocnice nově nabízí vyšetření, pomocí kterého lze zjistit, máte-li ochranné protilátky proti Covid-19. Jedná se o sérologický test z žilní krve, jenž není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Vyšetření na protilátky není určeno pro pacienty, jež právě prodělávají onemocnění covid-19. Test průkazu specifických protilátek anti-Covid-19 třídy IgG je vhodné absolvovat nejdříve za tři týdny po odeznění příznaků infekce.

Odběry se provádí  pouze jednou týdně, a to vždy ve středu od 9.00 do 14.00 hodin, v prostorách oddělení klinické biochemie v pavilonu O. V odběrové ambulanci v prvním patře zájemce současně obdrží a vypíše žádanku. Po odběru krve (s kopií žádanky, která slouží jako podklad k platbě) je potřeba neprodleně uhradit poplatek 600 Kč na pokladně v přízemí budovy ředitelství.
„Výsledek vyšetření obdrží klient následně vždy v pátek, a to buď v tištěné podobě u výdejního okénka oddělení lékařské mikrobiologie (pavilon K), nebo telefonicky po sdělení předem stanoveného komunikačního hesla,“ sdělil primář oddělení lékařské mikrobiologie MUDr. Jan Tkadlec.
Sledujte nás

Zdroj:

  • Protilátky: Foto: Město Vsetín

Komentáře