Connect with us

aktuality

Včelaři si opět mohou požádat Zlínský kraj o podporu

Publikováno

Jedním milionem korun podpoří v letošním roce Zlínský kraj začínající i stávající včelaře. Přispěje jim na pořízení základního i doporučeného vybavení. Příjem a registrace žádostí o podporu bude probíhat od 25. ledna do 19. února 2021 do 12.00 hodin.

Podpora, kterou kraj včelařům poskytuje již několik let, pomáhá nejen k růstu počtu začínajících včelařů a navýšení množství úlů a včelstev u stávajících včelařů, ale pozitivní dopad má také na celkovou úroveň kvality včelstev v kraji a zároveň na snížení výskytu moru včelího plodu.

O dotaci si budou moci zažádat zájmoví včelaři ve věku minimálně 18 let, kteří mají včelstva umístěna na území Zlínského kraje. Přidělenou podporu ve výši 5 tisíc až 10 tisíc korun budou moci použít jak na nákup základního vybavení (tedy 3 až 6 nástavkových úlů s varroa dnem a 50 až 300 rámkových přířezů nebo rámků), tak na pořízení doporučeného vybavení – například včelařského kuřáku, rojáčku, rozpěráku, včelařského drátku, forem na sbíjení rámků, krmítek, mateří mřížky nebo ochranných pomůcek.

Více informací o vyhlášeném programu Podpora včelařství ve Zlínském kraji je možno najít na webových stránkách Zlínského kraje v sekci Dotace.

NEJČSTENĚJŠÍ