Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Parkování v ulici Vsetínská bude pod drobnohledem městské policie

Publikováno

Stále více řidičů nerespektuje zákaz stání, který platí na hlavním tahu městem – silnici I/57 v ulici Vsetínská. Ohrožují tak nejen plynulost dopravy, ale zejména průjezd jednotek Integrovaného záchranného systému a cyklistů. Městská policie Valašské Meziříčí se proto zaměří na důslednější kontroly nevhodného parkování v této lokalitě.

Ulice Vsetínská patří k nejvytíženějším dopravním tepnám ve Valašském Meziříčí. Denně jí projedou tisíce vozidel. Zvlášť patrné je to ve špičkách, kdy se doprava ve městě zhušťuje.

Tomu nepřispívá ani jednání stále většího množství řidičů, kteří nerespektují zákaz stání podél ulice Vsetínská. Situace se v posledních dnech stává neúnosnou a ohrožuje provoz jednotek Integrovaného záchranného systému a také cyklistů, uvedl Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí, podle kterého se strážníci důsledněji zaměří na kontroly respektování dopravního značení ve zmíněné ulici.

Za uvedený přestupek může městská policie příkazem na místě uložit pokutu do 2 000 a ve správním řízení až do 2 500 korun. Vyzývá proto řidiče, aby k parkování využívali veřejná parkoviště, kterých je dostatek a aby nerespektováním zákazu stání neohrožovali další účastníky silničního provozu.

 

NEJČSTENĚJŠÍ